GDZIE LEPIEJ UDAĆ SIĘ PO POŻYCZKĘ W NASZEJ SYTUACJI?

GDZIE LEPIEJ UDAĆ SIĘ PO POŻYCZKĘ W NASZEJ SYTUACJI?

Aktulności artykuły Warto przeczytać

Wspólnym mianownikiem obu instytucji bez wątpienia jest chęć pożyczania pieniędzy swoim klientom, którzy znaleźli się w potrzebie. Dzięki ich pomocy możemy realizować swoje marzenia, pokrywać bieżące potrzeby, a także sfinansować nieprzewidziane wydatki. Co w takim razie różni te dwie instytucje i do której lepiej zapukać, gdy potrzebna jest nam pomoc finansowa?

GDZIE LEPIEJ UDAĆ SIĘ PO POŻYCZKĘ W NASZEJ SYTUACJI?

 

Do banku udamy się wtedy, kiedy potrzebujemy większej kwoty, długiego okresu spłaty i możliwie jak najniższego oprocentowania. Zaproponowany zostanie nam wtedy kredyt gotówkowy, który zostanie nam przyznany…ale tylko wtedy kiedy spełnimy dość rygorystyczne wymagania formalne m.in.:

Brak negatywnej historii kredytowej w BIK
Odpowiedni scoring (punktowa ocena ryzyka pożyczenie pieniędzy danej osobie)
Zaświadczenie o dochodach
Umowa o pracę na czas nieokreślony

Dodatkowo, przy wyborze wzięcia kredytu w banku jesteśmy zmuszeni odwiedzić placówkę osobiście, co w skrajnych przypadkach zajmie nam do kilku godzin. Brak możliwości złożenia chociaż wniosku on-line to wciąż standard w wielu bankach.

Jakie korzyści płyną zatem z usług banków?

Idąc do banku możemy mieć pewność, iż jest on godny zaufania. Aby prowadzić działalność bank musi spełniać rygorystyczne wymagania które nakłada na niego Komisja Nadzoru Finansowego, która jest później zobligowana do kontroli działalności takiego banku. KNF posiada bardzo szerokie przywileje, dzięki czemu jest nadrzędną instytucją, która może ukarać placówkę za nie wywiązywanie się ze swoich obowiązków.

Firma pożyczkowa natomiast warunki swoich kredytów może ustalić sama, bez porozumienia z Komisją Nadzoru Finansowego. Hasło jakimi kuszą nas takie firmy, brzmiące „minimum formalności” to niepodważalny plus, jeżeli porównamy to z ofertą banku. Do większości placówek pozabankowych wystarczy przyjść z dowodem osobistym, aby dostać upragniony kredyt. Jeżeli natomiast nie chcemy ruszyć się z domu – nic prostszego – włączamy komputer i składamy wniosek on-line za pośrednictwem strony internetowej firmy pożyczkowej. Umowę przyniesie kurier, a pieniądze dostaniemy na konto. Kwota jaką możemy pożyczyć nie różni się zbytnio od tej oferowanej przez banki. Jedyna różnicą, którą możemy odczuć jest wyższa cena jaką przyjdzie nam zapłacić za wzięciu kredytu w firmie pozabankowej. Oczywiście, nie jest to regułą, gdyż coraz więcej firm na rynku oferuje pożyczki całkowicie za darmo lub na warunkach bardzo zbliżonych do oferty banków. Musimy wziąć również pod uwagę fakt, że firmy pożyczkowe umożliwiają nam także bardziej elastyczną spłatę naszego zobowiązania. Możliwe jest nawet wstrzymanie spłaty rat na jakiś okres z powodu braku płynności finansowej. Wszystko zależy od nas i od tego w jaki sposób podejdziemy do tematu.

Ostatecznym rozwiązaniem dylematu, którą placówkę wybrać – bank czy firmę pożyczkową jest sytuacja, w której się znajdujemy. Jeśli zależy nam na stabilności firmy, która pożycza nam pieniądze i w miarę niskich kosztach jakie poniesiemy z tytułu wzięcia kredytu, warto wybrać bank, natomiast kiedy czas gra pierwsze skrzypce lub po prostu nasza sytuacja życiowa nie pozwala nam na wzięci kredytu w banku – zwróćmy się do firmy kredytowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments