PRZEGLĄD OFERT UBEZPIECZENIOWYCH

PRZEGLĄD OFERT UBEZPIECZENIOWYCH

Prasóweczki

Bezpieczeństwo finansowe rozumiemy nie tylko poprzez stałą kwotę, która wpływa co miesiąc na nasze konto w zamian za naszą pracę. To coś więcej niż życie na względnym poziomie przy zachowaniu względnego bilansu dodatniego naszych wpływów w stosunku do obciążeń finansowych. Bezpieczeństwo finansowe to także zabezpieczenie przyszłości sobie jak i swoim dzieciom oraz przygotowanie się na nieprzewidziane wydatki i zdarzenia losowe.

PRZEGLĄD OFERT UBEZPIECZENIOWYCH

 

Zwykle nie dopuszczamy do siebie myśli, że jakiś nagły wypadek może popsuć naszą życiową harmonie. Nie chcemy wyobrażać sobie, że ktoś z naszych bliskich może ulec wypadkowi i wymagać długotrwałej hospitalizacji albo, że sami zostajemy ofiarą podpalacza i nasz cały, życiowy dobytek w kilka godzin zamieni się w popiół. Prawda jest jednak taka, że odsuwanie złych myśli od siebie nie pomoże nam w razie takich przypadków.

Wykupując odpowiednie ubezpieczenie jesteśmy w stanie zabezpieczyć się na wypadek nieprzychylnego zrządzenia losu. Zbyt często ignorujemy sygnały, które powinny być dla nas sygnałem do działania. Przykładem mogą być profilaktyczne badania, które wykonuje coraz mniej Polaków. Nikt z nas nie dopuszcza myśli o chorobie, natomiast prawda jest taka, że w każdej chwili możemy trafić do szpitala, pozostawiając nasze dzieci bez środków do życia. Zbyt często zapominamy, że płacąc co miesięczną składkę, w takich przypadkach możemy spokojnie poddać się rekonwalescencji. Co prawda każdy z nas płaci obowiązkowe składki. Są one pewnego rodzaju zabezpieczeniem przed niektórymi wydarzeniami losowymi. Nie pokrywają natomiast wszystkich potrzeb i zmuszają nas do kolejnej nieprzyjemnej czynności – zaciągania pożyczki.

Jak wybrać najodpowiedniejsze, dla siebie, ubezpieczenie i czym się kierować podpisując umowę z ubezpieczycielem ?

Ubezpieczenia dobrowolne, bo o nich tu mowa, dzielimy na dwie kategorie.

Pierwszą z nich są ubezpieczenia na życie, a więc takie które zapewnią naszym krewnym odpowiednio określoną sumę pieniędzy, w przypadku naszej śmierci lub w przypadku uszczerbku na zdrowiu wypłacą nam zadośćuczynienie. Takie ubezpieczenia zapewniają również odszkodowania jednorazowe lub kwoty wypłacane regularnie w przypadku kiedy utracimy, na pewien czas, zdolność do pracy.

Drugim rodzajem ubezpieczeń dobrowolnych są ubezpieczenia majątkowe. Najczęstszym przedmiotem takich ubezpieczeń są mieszkania lub domy. Pożary, powodzie i innego rodzaju zjawiska pogodowe to najczęstsze przyczyny tego typu ubezpieczeń. Przedmiotem umowy ubezpieczającej może być w praktyce każda rzecz, która posiada większą wartość (nieruchomości, samochody, telewizory, telefony komórkowe).

Powinniśmy zastanowić się na jakiego rodzaju zdarzenia możemy się przygotować i ubezpieczyć. Jeśli mieszkamy blisko zbiornika wodnego, który co roku przybiera na objętości wody, powinniśmy zastanowić się nad ubezpieczeniem domu, który planowo ma posłużyć jeszcze naszym dzieciom i wnukom. Jeżeli natomiast boimy się o zdrowie głowy rodziny, która utrzymuje całe gospodarstwo domowe, udajmy się do ubezpieczalni i dobierzmy odpowiedni pakiet na wypadek choroby – unikniemy w ten sposób problemów finansowych w trakcie i tak nieprzyjemnej dla nas żałoby.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments