SKĄD WZIĄĆ ŚRODKI NA OTWARCIE WŁASNEGO BIZNESU?

SKĄD WZIĄĆ ŚRODKI NA OTWARCIE WŁASNEGO BIZNESU?

Aktulności

Plan na biznes jest niezbędnym warunkiem, abyśmy odnieśli sukces. Nie jest on jednak jedynym ogniwem, dzięki którego go zdobędziemy. Oprócz planu i głowy pełnej pomysłów potrzebujemy również pieniędzy, które w dzisiejszych czasach są niezbędne. Jakim zatem sposobem możemy uzyskać zastrzyk gotówki, który pomoże nam w rozwinięciu skrzydeł, zakładając, że nie mamy bogatych rodziców i żaden z naszych znajomych nie pali się do pożyczania nam większej sumy?

SKĄD WZIĄĆ ŚRODKI NA OTWARCIE WŁASNEGO BIZNESU?

Poza oczywistym wydatkiem jakim jest wynajęcie siedziby Twojego biznesu i zakup sprzętu niezbędnego do pracy, musisz liczyć się także z masą innych wydatków. Przykładem może być fakt, że jako nowa instytucja na rynku będziesz potrzebował szeregu zabiegów marketingowych, aby klienci wiedzieli co możesz im zaoferować. Oczywiście – nie za darmo.

Zakładając zatem, że samo wystartowanie biznesu to wydatek rzędu 50-60 tys., możemy z czystym sumieniem ustalić kwotę 1-2 tys. złotych na wydatki związane z promocją przez pierwsze półrocze funkcjonowania firmy. Jak zatem sfinansować te wszystkie zabiegi i gdzie pójść najpierw po pomoc?

Przede wszystkim należy podjąć decyzję o tym na co się zdecydujemy : czy w pierwszej kolejności wybierzemy kredyt na rozpoczęcie działalności, a kwestię promocji będziemy chcieli rozwiązać posiłkując się pieniędzmi które nam z niego zostaną czy na promocje weźmiemy drugą pożyczkę. Na dzisiejszym rynku nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem kredytu. Jeżeli jesteśmy w stanie zapewnić bankowi odpowiednie dokumenty i posiadamy już pozytywną historię kredytową – nie będzie problemu z niskooprocentowanym kredytem. Jeżeli natomiast jesteśmy początkującym przedsiębiorcom lub poprzedni biznes nie wypalił, a my niestety popadliśmy w niełaskę i zepsuliśmy swoją historię w oczach banku, możemy pokusić się o kredyt, biorąc go w firmie pożyczkowej. Jeśli jesteśmy pewni swojego pomysłu – nie ma co myśleć – kredyt trzeba wziąć i zacząć działać. Ale najpierw!

Musimy zastanowić się czy kupno sprzętu sfinansujemy z kredytu czy może skorzystamy z coraz powszechniejszych ofert leasingu? Firmy pożyczkowe oferują leasing wszelkiego sprzętu, począwszy od samochodów na sprzęcie biurowym kończąc. Zasada jest prosta – firma pożyczkowa kupuje nowy sprzęt, następnie na podstawie zawartej z nami umowy, wypożycza nam go przez cały okres trwania tej umowy. Po wypełnieniu jej warunków sprzęt trafia do nas i stajemy się jego pełnym właścicielem. Oferta ta jest szczególnie atrakcyjna, jeżeli zależy nam na nowym sprzęcie. O wyborze pomiędzy leasingiem a kredytem piszemy w innym artykule.

Pamiętaj, że zakładając swój biznes sam możesz przewidzieć ewentualny zysk, który przyniesie Tobie Twój biznes. Firmy pożyczkowe są bardziej skłonne niż banki, negocjować warunki pożyczki. Takim sposobem sam ułatwisz sobie spłatę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments