glazura

Tania glazura Skępe

Prasóweczki

Typy glazury wykorzystywanej na okładziny ścian oraz podłóg

Jest wiele rodzajów płytek, które dzielą się od siebie, zarówno pod względem specyfikacji, jak również stanu. Glazura w miejscu zdobi oraz liczy klimat projektu.

Tania glazura Kamień Krajeński

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o grubo porowatej fakturze, której podstawa komponuje się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na którą składany jest ciekawy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, zaś jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone wzory oraz ocenia się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Kamień Krajeński

 

glazura allegro
glazura

Najczęściej kierowany do dekoracji ścian wewnętrznych w pomieszczeniach o niskiej wilgotności.
– Fajans – znany oraz jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest produktem szklistym stopionym w toku wypalania. Pod względem technologii przydatnych w realizacji, a i podstawowych materiałów, fajans jest jako porcelana. Fajans to łatwa produkowana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Wykorzystywany w chłodnych pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Kamień Krajeński

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która i dodaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po oficjalnej stronie. Ta łatwa ma zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ składa się na kilku sposobach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Położone na podłogach wewnątrz budynków wykonują nasze role znakomicie przez wiele lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Kamień Krajeński

– Cotto – płytki nieszkliwione zrobione z czerwonej gliny. Podczas produkcji kończy się jedno wypalanie. Na przestrzeni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane specjalnie do dekoracji na podłogach krajowych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, jakie potrafią być przeprowadzone zarówno z czerwonej, jak również białej gliny. Pierwszy ma 0 do 20% absorpcji wody, drugi od 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a często kierowany do odkładania na posadzkach zewnętrznych. Istnieje ponad wprowadzany do okładzin ścian krajowych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, jaka ma wielokolorową zagęszczoną podstawę. Zewnętrzna strona że żyć zarówno szkliwiona, jak również nieszkliwiona. Ważne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka wytrzymałość mechaniczna, siłę na chemikalia. Zapewne żyć kojarzony w okładzinach podłóg fizycznych oraz psychicznych, elewacji, a dodatkowo do boków basenu.
Uwaga! Do łazienki na podłodze należy wybrać płytkę absorpcji wody nie dobrze niż 3%!

– Czerwony Gres – tak zwie się gres porcelanowy na podstawie czerwonej gliny. Istnieje ostatnie tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która przenika przez samo wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Dostarcza do wykładania podłóg fizycznych oraz psychicznych.

– Gres porcellanato – gres na podstawie lekkiej gliny kilku odmian. Ma od 0 do 0,5% absorpcji wody. Brana w wnioskach z oficjalnymi oraz psychicznymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to produkt o moc zaletach. Dzięki niej wszystkie wnętrze może napawać się świeżością i pięknem przez długi czas. Jest właściwy, ekologiczny, ma dużą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej uwagi. Tania glazura Kamień Krajeński

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments