ziemia na sprzedaż

Ziemia w Debrzno sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w gospodarkę stoi się w rodzimym regionie coraz niezwykle modne, chociaż jednocześnie warto jest hodować na uwadze to, że zasoby gruntów wówczas nie jest worek bez dna. Istnieją w Polsce gminy, jakie w tych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając wtedy na stany. Niektóre biedniejsze, z faktami finansowymi, szybko pozbywały się nieruchomości nie spoglądając na to, jakie budżety będą nosiły w perspektywie. A jednak ziemia jest coraz bardziej wysoka, nawet w obecnych pozornie mniej znanych miejscach.

Ziemia w Chojnice sprzedam

 

Kiedy zatem się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast posiadanie ziemi na dziur było dopiero pustym hasłem. Potem coraz niezwykle rozpowszechnione broniło się hasło „agroturystyka” i część mieszczuchów postanowiło spróbować tej gałęzi turystyki. Okazało się po latach, że dla stronie spośród nich działalność agroturystyczna stawała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak powrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub wracać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

To specjalnie na tym wzięła tak określana (istniała szybko) „nomenklatura” i połowę z tych osób do dziś jest wielohektarowe gospodarstwa zatrzymując się w konkretnej różnicy na hodowli bydła. Bycie takich areałów pokazało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupy Europejskiej z czym tak zobowiązują się do ostatniej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. I ogromnym wzięciem zaczęły się cieszyć działki nad jeziorami, mimo tego, że przylegają do najdroższych. Mówi to przede każdym Dużych Jezior Mazurskich a ich najdroższych okolic.

I w centrum

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na gruntach podmiejskich. Otoczenia miast zaczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań dokonujących w znaczących aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady produkcyjne. Dlatego powodzeniem zaczęły się cieszyć wolne nieruchomości w przestrzeniach ekonomicznych, co się i wiąże z pomocami podatkowymi.

W miastach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce stosuje się każdy skrawek gruntu. To sprawia nierzadko kontrowersje, ale często pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W tych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych budynków jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments